Turlar Hakkında

Polo Turizm, kendi markası altında Yurtdışı ve Yurtiçi Kültür Turları düzenler, bunun yanında da “Dünyanın Renkleri” tarafından hazırlanan turların satışlarını yapar. Kendi düzenlediği gezi programlarının bir kültür turuna uygulukları ve fiyat/içerik uyumlarının, kendi kategorilerinde en uygun olmalarına gayret eder. Seyahatleri hazırlarken ne gibi özellikler gözeterek hazırandığını bilmek, sizin beklentilerinizi ne kadar karşılayacaklarını daha iyi anlamanızı ve diğer sunulan seyahatler ile daha kolay karşılatırmanızı sağlıyacaktır. Bu nedenle, satın almadan önce programın neleri kapsadığını detaylı olarak sunduğumuz gibi, seyahati hazırlarken de neleri göz önünde bulundurduğumuzu anlatmamızın, sizleri ürünlerimizin içerikleri hakkında aydınlatmamız bakımından faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

İlk olarak gruplara katılımcı sayısını, gidilecek ülke ve yolculuk şartlarını göre, 8 ila 24 kişi arasında sınırlıyoruz. Yolculuğun samimi bir ortamda geçmesi ve seyahat konforu açısından katılımcı sayısının önemine inanıyoruz.

Sizlere sunmak üzere bir seyahat programı üzerinde çalışmaya başladığımızda, ilk olarak gidilecek yörenin iklim şartlarıyla, seyahat tarihi seçimimizin uyum göstermesine dikkat ediyoruz.

Daha sonra, gidilecek ülkedeki görülmesi gerekli yerleri ve Dünya mirası listesinde bulunan eserleri belirleyek, bu seyahat için ayırdığımız sürede, maksimum eseri, koşturmadan ve sindirerek gezebileceğimiz bir yolculuk programı hazırlıyoruz ve seyahatimizin öncelikli olarak keyifli geçmesini sağlayacak öğeleri de dahil etmeyi unutmuyoruz. Hedefimiz ne, döndüğümüz zaman hiç bir şey hatırlamayacağımız ağır bir kültür turu, ne de sadece eğlenceyle vakit geçirecek boş bir yolculuk yapmak. Tam tersine, döndüğümüzde hatırlanacak bir çok keyifli anımızın olması, en büyük arzumuz.

Her zaman en iyi fiyata en uygun ürünü bulma gayreti içindeyiz ve buna seçtiğimiz havayolu şirketinden başlıyoruz:

Fiyatı en uygun olan, saatleri de uygunsa daima tercih nedenimiz.

Turu kolayca uçaksız satın alabilmeniz için turun paket fiyatını ve eğer uçakta belli fiyattan kontenjan ayırtmışsak, uçak fiyatını birbirinden ayrı olarak yayınlıyoruz. Eğer ki uçakta yer almamışsak, uçak fiyatını yayınlamıyoruz. Özellikle bu durumda uçak biletlerinizi erkenden almanızda fayda var zira bilet fiyatları, gün ilerledikçe hızla artabilir.

Her iki durumda da uçuş numarası ile saatlerini yayınlıyoruz ki uçak biletini kendi alacak olanlar için bir yanlışlığa yol açmasın.

Seyahatin otellerini seçerken en uygun konfor, en iyi konum ve en uygun fiyat denklemine dikkat ediyoruz. Bu seçimden sonra otellerin yıldız çokluğunu pek önemsemiyoruz: sonuçta bize iyi konumlu ve temiz bir otel yetmekte. Otelimiz şehrin merkezinde veya gezilecek yerlerin yakınındaysa, daha uzaklardaki uygun fiyatlı ve bol yıldızlı otelleri aramıyoruz. Yani kısacası, gezgin ruhumuz burada da ağır basıyor. Ekonomik seyahat edelim, çok seyahat edelim...

Özel durumlar hariç tüm seyahatlerimizde akşam yemeklerini ücrete dahil ediyoruz. Ancak ekonomik turlarda öğle yemeklerini dahil etmek yerine serbest bırakmayı, bir kaç nedenden dolayı tercih ettik:

Az yemek yiyenler az ücret ödüyorlar;

Farklı mutfakları sevenler için bir tercih imkan oluşuyor;

Çok gezmeyi sevenler için, her gün merkezi yerlerde verdiğimiz 1/1,5 saat yemek molası bir gezme zamanına dönüşüyor.

Tüm gezileri ücrete dahil ettiğimiz için ekonomik turlarda, yolculuk boyunca, öğle yemekleri hariç hiç bir extra ücret ödemiyorsunuz. Tur lideriniz, gidilen şehirlerdeki bir akşam etkinliğini, ilave bir ücretle önerebilir. Bunun nedeni sizlere, seyahat boyunca bir veya en fazla iki akşam eğlence imkanı sunmak ama akşam yemekleri zaten öngörüldüğü ve otelde şehrin içinde olduğu için katılmak istemeyenler zamanlarını istedikleri gibi değerlendirebilirler. Çok nadir olarak, katılınması fiziki bir zorlama gerektiren bir aktiviteyi (balon turu gibi) ödenen ücretin dışında bırakabiliriz. Ama bu, programda açık olarak yazılmış olacaktır.

Bir seyahatin başarısı büyük ölçüde rehberinden gelir. Bizimle yapacağınız yolculuklarda en müstesna meslektaşlarımızın sizlere rehberlik yapmasına her zaman çok önem veriyoruz. Onların önderliğinde gideceğiniz ülkeleri daha iyi tanıyıp daha çok seveceğinize inanıyoruz.

Polotur özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Polotur Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü

Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.

Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

Yurtiçi turlarda ise, bütün bunların dışında dikkat ettiğimiz bir kaç nokta daha var:

Uçak ulaşımını tur ücretinden hariç tutuyoruz, böylece tüm ülkeden ve çeşitli ulaşım vasıtalarıyla turlara katılım mümkün olabiliyor;

Zaman kaybını önlemek açısından, mümkün olduğunca öğle yemeklerini tur ücretine dahil ediyoruz;

Yurtiçi turlarda da zorunlu sigorta kapsamına, seyahatin mücbir sebeplerle iptali ve sağlık sorunlarını teminat altına alan Polotur özel seyahat sigorta paketi’ni, tur ücretine dahil ediyoruz.