Turlar Hakkında

Polo Turizm, seyahatin içeriğini önemseyen gezginlere, ekonomik geziler düzenler.

BİR TUR PROGRAMININ HAZIRLANMASINDAKİ AŞAMALAR:
Sizlere sunmak üzere, bir seyahat programı üzerinde çalışmaya başladığımızda, ilk olarak, gidilecek yörenin iklim şartlarıyla, seyahat tarihimizin uyum göstermesine gayret ederiz.

Daha sonra, gidilecek ülkedeki görülmesi gerekli yerlerin ve Unesco Dünya mirası listesinde bulunan eserlerin listesini çıkararak, bu seyahat için ayırdığımız sürede, maksimum eseri, koşturmadan ve sindirerek gezebileceğimiz bir seyahat programı hazırlıyoruz.

Programları oluştururken, öncelikli olarak seyahatimizin keyifli geçmesini sağlamaya gayret ediyoruz. Hedefimiz ne, döndüğümüz zaman hiç bir şey hatırlamayacağımız ağır bir kültür turu, nede sadece eğlenceyle vakit geçirecek boş bir seyahat. Tam tersine, döndüğümüzde hatırlanacak bir çok keyifli anımızın olması, en büyük arzumuz.

Polo Turizm, her zaman en iyi fiyat ve en uygun ürünü buluşturabilmeye çabalamakta. Bu çabasına seçtiği havayolu şirketleri de dahildir. Varış ve dönüş saatleri bize bir gün kazandırıyorsa, bu havayolu seçimi için artı bir neden olabilmekte. Fiyatı en uygun olanı, saatleri de uygunsa daima tercih nedenimiz. Uçak ücretlerini rahat analiz edebilmeniz ve turu kolayca uçaksız alabilmeniz için, artık turun paket ve uçak fiyatlarını birbirinden ayrı yayınlıyoruz. Bu arada, yayınladığımız uçak fiyatlarının, piyasanın en düşüğü olmasına da özellikle dikkat ediyoruz. Ancak uçak biletlerinizi erkenden almanızda fayda var zira bilet fiyatları, gün ilerledikçe hızla artabilir.

Gezginlerin zaman ayırabilme sorunlarını da göz önünde bulundurunca, programların dokuz geceyi aşamamak gibi bir tabii sınırlaması oluşuyor ve dolayısıyla bir seyahatte bir veya en fazla iki ülkeden fazlasını gezmeye imkanımız kalmıyor. Fakat bazı seyahatlerde görülecek yerlerin yoğunluğu o kadar fazla ki mecburen bu süre sınırlamasını aşıyoruz. Ancak öncelikli hedefimiz en fazla ülkeyi görmek değil, gittiğimiz ülkeleri derinlemesine tanıyabilmek.

Seyahatin otellerini seçerken, uygun konfor, en iyi konum ve uygun fiyat denklemine dikkat ediyoruz. Bu seçimden sonra otellerin yıldız çokluğunu pek önemsemiyoruz: sonuçta bize iyi konumlu ve temiz bir otel yetmekte. Otelimiz şehrin merkezinde veya gezilecek yerlerin yakınındaysa, daha uzaklardaki uygun fiyatlı ve bol yıldızlı otelleri aramıyoruz. Yani kısacası, gezgin ruhumuz burada da ağır basıyor. Ekonomik seyahat edelim, çok seyahat edelim...

Özel durumlar hariç tüm seyahatlerimizde akşam yemeklerini ücrete dahil ediyoruz. Ancak öğle yemeklerini dahil etmek yerine serbest bırakmayı, bir kaç nedenden dolayı tercih ettik: Az yemek yiyenler az ücret ödüyorlar; Farklı mutfakları sevenler için bir imkan oluşuyor; Çok gezmeyi sevenler için, her gün, merkezi yerlerde verdiğimiz 1/1,5 saat yemek molası bir gezme zamanına dönüşüyor.

Tüm gezileri ücrete dahil ettiğimiz için, tur boyunca, öğle yemekleri hariç hiç bir extra ücret ödemiyorsunuz. Tur lideriniz, gidilen şehirlerdeki bir akşam etkinliğini, ilave bir ücretle önerebilir. Bunun nedeni sizlere, seyahat boyunca bir veya en fazla iki akşam eğlence imkanı sunmak ama akşam yemekleri zaten öngörüldüğü ve otelde şehrin içinde olduğu için katılmak istemeyenler zamanlarını istedikleri gibi değerlendirebilirler. Çok nadir olarak, katılınması fiziki bir zorlama gerektiren bir aktiviteyi (balon turu gibi) ödenen ücretin dışında bırakabiliriz. Ama bu, programda açık olarak yazılmış olacaktır.

Bir seyahatin başarısı büyük ölçüde rehberinden gelir. Bizimle yapacağınız yolculuklarda en müstesna meslektaşlarımızın sizlere rehberlik yapmasına her zaman çok önem veriyoruz. Onların önderliğinde gideceğiniz ülkeleri daha iyi tanıyıp daha çok seveceğinize inanıyoruz.

Yurtdışı turlarda, yerel rehber ve şoförlere verilecek bahşişleri tur ücretine dahil ettik. Bu durum ücrete dahil olanlar bölümünde belirtilmekte. Ancak tur rehberine verilecek bahşiş tamamıyla sizin memnuniyetinizle doğru orantılı olduğu için, seyahat ücretinin dışında bırakılmıştır. Bir gösterge olması açısından, dünyada genel olarak uygulanan miktar, gün ve kişi başına 5 USD dır.

Satın aldığınız seyahat için ilk ödemeyi yaptığınız andan itibaren, zorunlu seyahat sigortanız Polo Turizm tarafından yaptırılmaktadır. Buna ilaveten, çeşitli beklenmedik sürprizle karşılaşabileceğinizi düşünerek seyahat süresince sağlığınızı ve bagajlarınızı güvence altına alacak bir seyahat güvence paketini de tüm dostlarımıza ilave ücret karşılığında sunmaktayız. Bu seyahat güvence paketi, yapacağınız seyahate, sağlık veya benzeri nedenlerle katılamamanız durumunda, ödemiş olduğunuz tur bedelini belli bir limite kadar karşılamaktadır.