Texas - Louisiana

AMERİKA MİNİ-GRUP  13 GECE
04 Haziran 2022 - 17 Haziran 2022
13 gece / 14 gün + 19 yemek + Tüm turlar dahil.
THY ile
Katılımcı Sayısı 10 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul (Diğer şehir çıkışlı uçuşlar için bizi arayın)
Gezilecek Yerler : Houston - San Antonio - Hill Country - Bandera - Fredericksburg - Austin - Forth Worth - Dallas - Shreveport - Natchitoches - Natchez - Baton Rouge - White Castle - Bayou Beef - Oak Alley - New Orleans - Avery Island - St Martinsville - Lafayette - Nasa
Tur Tarihi : 04 Haziran 2022 Cumartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Superior
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
4820 $ (77012TL)
Tek Kişi Farkı :
1125 $ (17975TL)
3. Kişi :
4545 $ (72618TL)
Çocukluğunuzda okuduğunuz çizgi roman Tommiks ve Teksas'ları seyahat çıkmadan önce hazine sandıklarından gün yüzüne çıkarıp hafızalara çağırmak gerekecek; bu yolculukta o kitaplardan kareleri bolca göreceksiniz: Alamo Kalesi, kovboy çiftlikleri, Rodeo çılgınlığı... Bunun ayanında güneyin en güzel şehirleri: Uzay çağına yakışır Houston, mimari tarihi ile bir Avrupa kentini andıran San Antonio, yarasalarıyla Austin. Gezinin ikinci kısmında ise Louisiana'da kölelikten beslenen plantasyonları, Lafayette ve Fransız mimari dokusunu, acılı yemekleri, timsahlarıyla ve tabii ki jazz müziği ile New Orleans'ı kefetmek büyük bir zevk olacak. Son durak ise Houston'da, Johnson Uzay Merkezi'nde uzay çağını keşif. A.B.D.'nin güneyinde Teksas ve Louisiana eyaletlerinin söylencelerini ve gerçek hikayelerini görüp tanıma imkanı bulacağınız ve bu yörelerin doğal güzelliklerini tadacağınız keyifli ve rahat bir yolculuk.

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Küçük bir grupla Amerika Birleşik Devletleri'nin güneyinin keşfi;
 • Gerçek bir çiftlikte konaklama ve kamp ateşi;
 • Gün batımında yarasaların yuvalarından çıkarak nehir üzerinde oluşturdukları muhteşem manzaraları izlemek için tekne gezisi;
 • Fort Worth'da rodeo;
 • Nottoway'de plantasyonda konaklama;
 • Bayou Beef'de bataklıkta tekne gezisi :timsahlar, ağaçlar kuşlarla doğal yaşamı gözlemlemek;
 • New Orleans gecelerini ve müziğini keşfetmek için şehir merkezinde konaklama;
 • Johnson - Nasa Uzay Merkezi gezisi;
 • 19 yemeğin programa dahil olduğu bir yolculuk.

04 Haziran 2022 Cumartesi Houston

İstanbul Havalimanı'nından, saat 14:10'da kalkan Türk Hava Yolları'nın TK33 no.lu uçuşu ile Houston'a hareket. Saat 19:15'de varış, karşılama ve otele transfer. Geceleme Huston'da

05 Haziran 2022 Pazar Houston - San Antonio 300 km. (Kahvaltı, Öğle Y.)

Sabah, San Antonio'ya hareket. San Antonio, iyi korunmuş tarihi mimari bir mirasa sahiptir. Meksika usulü öğle yemeğinin ardından Kolonyal binalar ve Viktorya dönemi evleri ile hoş bir şehir gezisi: Paseo Del Rio, La Villita, eski Meksika mahalleleri, tarihi Sam Houston Kalesi, İspanyol Hükümet Sarayı ve Texas tarihinin sembolü olan Alamo Kalesi. Meşhur Davy Crocket'in ve silah arkadaşlarının Meksika ordusuna karşı ülkeyi savundukları ve orada öldükleri Alamo Kalesi'nin savunulma süreci çok sancılı ve her iki taraf içinde kahramanlıklarla dolu geçmiştir. Bu konu zamanla efsaneleşmiş ve vazgeçmemek sonuna kadar mücadele etmek için "Alamo'yu unutma" sözüyle hatırlanmaktadır. Gezinin ardından otele giriş ve öğleden sonra renkli ve hareketli nehir kıyısında yürüyüş yapmak ve çevreyi keşfetmek için serbest zaman.

06 Haziran 2022 Pazartesi San Antonio 60 km. (Kahvaltı, Öğle Y.)

Kahvaltının ardından San Antonio Ulusal Tarih Misyon Park'a hareket. Burada 5 İspanyol Kolonyal Misyonu'ndan 4'ü bulunmaktadır. Mission Concepcion, Mission San José, Mission Espada. Tüm bu dört misyon kilisesinin hala düzenli hizmet veren aktif Katolik cemaatleri var. Gezinin ardından Kovboy usulü öğle yemeği için şehre dönüş. Öğleden sonra Buckhorn ve Texas Ranger Müzeleri gezisi. 1881 yılında kurulan Buckhorn, avcılık ve yaban hayvanları hakkında bir müze; dünyanın dört bir yanından yüzlerce nadir ve benzersiz hayvan türünü keşfedin. Sonraki durak, yüzlerce Texas Ranger eserini barındıran Texas Ranger Müzesi, revolverler, otomatik tabancalar, av tüfeği, rozetler, fotoğraflar ve çok daha fazlası. Akşam serbest zaman. Konaklama San Antonio'da.

07 Haziran 2022 Salı San Antonio - Hill Country - Bandera 100 km (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah, gür akarsuların aktığı yemyeşil tepeleriyle Hill Country'e hareket. Zengin çiftlikler, güzel evlerle çevrili tepelerin arasına kurulmuş "Dünyanın Kovboy Başkenti" Bandera'ya varış . Tepelerin arasında yer alan Bandera, zengin çiftliklerle ve görkemli konutlarla çevrili Kiliseye bakan şehir merkezindeki ana cadde boyunca kovboy kıyafetleri satan mağazalarla dolu. Meraklısı için bir cennet. Günlük çiftlik aktivitelerini keşfetmek için büyükbaş hayvancılık işletmesinde Silver Spur Çiftliği'ne gidiş. Gerçek kovboylarla iş başında tanışma. Kement gösterisi. Açık havada öğle yemeği. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve kamp ateşi. Çiftlikte geceleme.

08 Haziran 2022 Çarşamba Bandera - Fredericksburg - Austin 230 km. (Kahvaltı, Akşam Y.)

Sabah çiftlikte serbest zaman. İsteyenler at binebilir. Öğleden sonra fazlasıyla Alman Fredericksburg'da mola vererek Austin'e gidiş. Texas'ın başkenti Austin country ve rock müziğin merkezidir. Şehir turunda pembe granitle inşa edilmiş aynı zamanda A.B.D.'de en büyük şehir meclisi binası, Texas Eyaleti yönetim merkezleri ve Victoria sitili evleri ile Old Pecan Caddesi. Daha sonra Meksika'dan gelen 75.000 ila 1,5 milyon yarasa ile gezegenin en büyük yarasa kolonisine ev sahipliği yapan ünlü Kongre Köprüsü'ne doğru devam. Kongre Köprüsü 1980'lerde yenilendiğinde. Bir çok kişi yarasaların yuvalarına dönmeyeceklerini düşünüyordu fakat bugün yine bu yararlı hayvanlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Gün batımında yarasaların yuvalarından çıkarak nehir üzerinde oluşturdukları manzarayı seyretmek için tekne turu. Akşam yemeği ve konaklama.

09 Haziran 2022 Perşembe Austin - Forth Worth 320 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltıdan sonra Fort Worth Dallas'a hareket. Yolculuk sırasında öğle yemeği. Bir zamanlar Uzak Batı'nın bir sınırı olduğunu hatırlatan binaları ile geçen yüzyılın atmosferini koruyan Fort Worth. Şehir gezisinde Sundance Meydanı, No.1 Yangın İstasyonu, Cattleman Derneği ve tarihi Stockyards Mahallesi görülecek. Öğleden sonra, bazı çiftçilerin büyükbaş hayvan sürülerini güderek caddeyi boydan boya geçişleri görülebilir. Akşamüzeri serbest zaman. Erken bir akşam yemeğinin ardından Stockyards Coliseum'da (Cumartesi) gerçek bir Rodeo deneyimi. Konaklama Fort Worth'da.

10 Haziran 2022 Cuma Fort Worth - Dallas - Shreveport 350 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltının ardından Dallas'a hareket. Cam ve çelik ormanı gökdelenlerle kaplı Dallas şehir gezisi: eski şehir parkı, Pionner Plaza, Eski Red Couthouse, çiftçi pazarı, Union istasyonu ve tarihi West End. Tüm dünyada neredeyse herkesin sempatiyle hatırladığı John Fitzgerald Kennedy'nin suikasta uğradığı yerin hemen yakınındaki Kennedy Memorial Plaza'da hüzünlü bir duruş ve o güne ait olayları keşfetmek için müze ziyareti. Geziden sonra Shreveport'a devam ederek Louisiana Eyalet sınırını geçiş. Akşam yemeği ve konaklama.

11 Haziran 2022 Cumartesi Shreveport - Natchitoches - Natchez 340 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltıdan sonra Natchitoches'e hareket. Kentin tarihi şehir merkezini gezdikten sonra Oakland ve Magnolia büyük üretim çiftliklerinin bulunduğu Cane Nehri Tarihi Park ziyareti. 19. Yüzyılda Fransız kökenli girişimciler tarafından oluşturulan bu büyük çiftliklerde iş gücü köleler ve Avrupa'dan getirilen sözleşmeli işçiler kullanılıyordu. Bu çiftliklerde büyük oranda pamuk üretimi yapılıyordu. Toplamda 65 tarihi yapı ve bir milyonun üzerinde eser, toprak sahipleri, köleleştirilmiş işçiler, gözetmenler, vasıflı işçiler ve kiracı çiftçilerin bakış açısıyla, tarımın evriminin hikâyesini ve İç savaş sonrasında köleliğin sonlandırılması sürecini keşif. Öğle yemeği. Öğleden sonra, Mississippi nehri kıyısında bulunan Natchez için yola devam. Natchez İç Savaş'ta hasar almamış bir şehir. Güzel Antebellum evleriyle iç savaş öncesi dönemin eserlerinin görülebildiği ender şehirlerden biri: Binalar, pamuğun krallığı, Mark Twain ve buharlı vapurları, kaçakçıların askerlerle ve birbirleriyle yarışı. Akşam yemeği ve geceleme.

12 Haziran 2022 Pazar Natchez - Baton Rouge - White Castle 200 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah Lousiana'nın başkenti Baton Rouge'a hareket. Art Deco muhteşem mimarisiyle parlamento binasının rufundan görülen Mississipi Nehri ve şehrin panoramik manzarası ve Kırsal Yaşam Müzesi ile tamamlanan şehir gezisi. 19 yüzyıl kırsal yaşamına tanıklık etmek üzere açılan Kırsal Yaşam Müzesi bir açık hava müzesi; şeker imalathanesi, evler, bu topraklara ilk gelen öncülerden kalan bina kalıntıları. Öğle yemeğinin ardından Nottoway'e devam. Burası da Nachtez gibi büyük Antebellum evleriyle iç savaş öncesinin zenginliğini gözler önüne seriyor. Plantasyon (büyük üretim çiftliği) gezisi ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama çiftlikte.

13 Haziran 2022 Pazartesi White Castle - Bayou Beef - Oak Alley - New Orleans 210 km. (Kahvaltı, Öğle Y.)

Bugün kahvaltıdan sonra Thibodaux Bölgesi'ne hareket. Timsah avcısı düz dipli bir tekne ile timsahlar, yılanlar, balıkçıllar ve ibislerin birlikte yaşadığı nehirde gezinti. Ardından yine İç Savaş'tan önce şeker kamışı tarlalarıyla kaplı büyük bir üretim çiftliği olan Oak Alley Plantasyonuna gidiş. Öğle yemeği ve çiftlik gezisi. Ardından New Orleans'a devam. Akşam New Orleans şehir merkezinde serbest zaman ve konaklama.

14 Haziran 2022 Salı New Orleans (Kahvaltı, Öğle Y.)

Sabah, 18. yüzyılın başlarında bir Fransız mimar tarafından tasarlanmış Fransız Mahallesi'de, halen Fransızca isimleri korunan eski damalı sokaklarıyla panoramik gezi: Bourbon Caddesi, Royal Street, Bienville Caddesi; 250 yıllık dövme demir balkonlu sömürge tarzı evler, köyün merkezi Jackson Square, ve ABD'nin en eski katedrali St Louis Katedrali görülecek yerler arasında. Mississipi'ye doğru A.B.D.'nin en eski pazarlarından biri olan Fransız pazarı, Caz kulüpleriyle Bourbon Caddesi, limanda Fransız teknelerinden inen yolcular... Mississippi'de bir vapurda, caz atmosferinde öğle yemeği. Öğleden sonra ve akşam serbest. Konaklama şehir merkezinde.

15 Haziran 2022 Çarşamba New Orleans - Avery Island - St Martinsville - Lafayette 290 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltının ardından Avery Adası'nın karşısında bulunan karidesin başkenti Morgan City'ye hareket. Tropik bahçeleri, göçmen kuş rezervlerini ve ünlü Tabasco acı sosunun bitkisini keşif. Öğle yemeğinden sonra, Cajun ülkesinin gerçek başkenti olarak kabul edilen Saint Martinsville'in ziyareti; bu şehirde halen Fransız köklerine bağlı Fransızca konuşan birçok kişi yaşamaktadır. St-Martin-de-Tours Katolik kilisesini ziyaret ve Lafayette'e doğru devam. Saint-John Evangelist Katedrali, 450 yıllık meşe ağacı ve Belediye Binası ile şehir turu. Burası sokakları bölen açelyalar, irisler ve meşeler ve süsenlerle renkli bir şehir. Akşam yemeği Cajun spesiyalleri menüsü ile yöreye özgü "Fais Do-do", Batı Fransa'nın folk müziği, Afrika-Karayipleri halk şarkıları ve blues eşliğinde. Konaklama.

16 Haziran 2022 Perşembe Lafayette - NASA - Houston 390 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Sabah kahvaltıdan sonra Charles Gölü yoluyla Teksas'a dönüş. A.B.D.'nin dördüncü büyük şehri ve petrol endüstrisi ile ünlü Houston'a varış. Öğle yemeği ve Apollo'nun iniş kalkışların kontrol merkezi olan NASA'nın en ünlü ve tarihi mekanlarından biri olan Johnson Uzay Üssü ziyareti. IMAX filmi izleme, sergiler, interaktif araçlar uzay yolculuğu kapasitenizi test etme fırsatı. Tüm bunların yanında kontrol odası ya da astronotların eğlence odası da ziyaret edilebilir. Öğleden sonra şehir turu: Tranquility Park ile Civic Center, Eski Pazar Meydanı, Sam Houston Park. Akşam yemeği ve geceleme.

17 Haziran 2022 Cuma Houston - İstanbul (Kahvaltı)

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatine göre serbest zaman ve havalimanına transfer. Saat 20:55'de kalkan Türk Havayolları'nın TK33 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket. Ertesi gün saat 16:45'te İstanbul Havalimanı'na varış ve yolculuğun sonu.
Houston: Best Western Plus Northwest Inn &Suites 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
San Antonio: Hampton Inn & Suites Downtown 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Bandera: Silver Spur Ranch 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Austin: La Quinta Inn by Wyndham Austin North 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fort Worth : La Quinta Inn & Suites by Wyndham 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Shreveport: La Quinta Inn by Wyndham Bossier City 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Natchez: Hotel Vue, Ascend Hotel Collection 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
White Castle : Nottoway Plantation & Hotel 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
New Orléans : Holiday Inn Downtown Superdome 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lafayette: Drury Inn & Suites Lafayette LA 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Houston: Best Western Plus Northwest Inn &Suites 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Amerika Birleşik Devletleri seyahati için yolcuların varıştan en az 14 gün önce 2 doz Biontech aşısı olduklarını gösteren, ingilizce COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmekte.
 • İlaveten, uçağa binmeden, en fazla 1 gün önce PCR testi yaptırmak gerekiyor.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • 13 gece belirtilen veya benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama;
  • 8 akşam yemeği (4.,5.,6.,7., 8.,9. 12. ve 13.gün);
  • 11 öğle yemeği (2.,3.,4.,6.,7.,8.,9.,10., 11., 12. ve 13. gün);
  • Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla ulaşım;
  • Programda belirtilen turlar;
  • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç);
  • Türkçe rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Huston/İstanbul uçak biletleri;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 90 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

 • Vize

 • Amerika Birleşik Devletleri için vize gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.