Fas'ın Renkli Dünyası...

EKONOMİK YAZ TURLARI  8 GECE
28 Ağustos 2021 - 05 Eylül 2021
8 Gece / 9 Gün - Uçuşlar + 8 Akşam Yemeği + Tüm Turlar dahil
thy ile
Katılımcı Sayısı 28 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : Adana,Ankara,Antalya,Bodrum,Gaziantep,İstanbul,İzmir
Gezilecek Yerler : Kazablanka - Tanca - Tetouan - Chefchaouen - Meknes - Fes - Erfoud - Merzouga - Ait Benhaddou - Ouarzazate - Marakeş
Tur Tarihi : 28 Ağustos 2021 Cumartesi
Kalan Yer : 9+Kişi
Tur Kategorisi : Standart
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
1580 € (14175TL)
Tek Kişi Farkı :
355 € (3185TL)
3. Kişi :
1500 € (13457TL)
Casablanca filminin romantik şehrinden başlayarak, Cebelitarık Boğazı'nın gizemli şehri Tanca'ya, Mavi Şehir Chefchaouen 'dan ve Kıraliyet Şehri Fes'den geçerek Atlas Dağları'nı aşıp Sahra Çölü'nün sonsuz kumlarına ulaşan, çok farklı bir seyahat. Özellikle Sahra Çölü, muhteşem renkleri ve kendine özel coğrafi şekillerinin yanı sıra üzerinde yaşayan Bedevilerin yarattıkları kerpiç yapılarıyla, Fas'ın geri kalanından çok farklı ve ilginç bir görünüm sergilemekte. Bu manzaraların çekiciliği günümüz sinema yapımcılarını öylesine heyecanlandırdı ki, bu sınırsız çöl birçok filme stüdyo görevi gördü. Siz de, bu dekorun ortasında yapacağınız seyahat boyunca kendinizi bir film setinde hissedebilirsiniz. Ama her şeyin ötesinde, göreceğiniz sürrealist manzaraların belleğinizde çok ayrıcalıklı bir yer tutacaklarından emin olabilirsiniz...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Alışılagelmişin dışında 8 gecelik bir Fas programı;
 • Kazablanka, Cebelitarık Boğazı ve Mavi şehir Chefchaouen'dan Atlas Dağları'na ve Çöllerin güzelliklerine uzanan muhteşem bir keşif yolculuğu;
 • Dünya Mirası Listesi'nde yer alan: Fes Medina'sı, Marrakech Medina'sı, Aït Ben Haddou Kalesi, Meknes Şehri ve Volubilis Antik Kenti gezileri;
 • Çölde bir tam gün, 4x4 arazi araçlarıyla kumulların ve Çöl hayatının keşfi;
 • Konforlu otellerde konaklama;
 • Tüm turların ve akşam yemeklerinin programa dahil olduğu bir yolculuk.

1. Gün Cumartesiİstanbul - Kazablanka - Tanca (Hızlı Tren ile)

Sabah, İstanbul Havalimanı'nında, Türk Hava Yolları'nın TK617 no.lu uçuşu ile, saat 11.35 de Kazablanka'ya hareket. Saat 14,30 da beyaz şehir Kazablanka'ya varış, karşılama ve şehir merkezine transfer ve şehir turu: Fas'ın en önemli limanı ve finans merkezi olan Kazablanka eskiyle yeninin çok uyumlu bir sentezini oluşturmakta. İlk olarak, Birleşmiş Milletler Meydanı, etrafı 20. yüzyılda inşa edilmiş çok sayıda İspanyol-Mağrip ve Art-Deco tarzı bina ile çevrili olan Muhammed V Meydanı, 210 metre yüksekliğindeki minaresi ve 100 binden fazla insanın aynı anda namaz kılmasına olanak tanıyan devasa boyutları ile dünyanın en büyük ibadethanelerinden birisi olan II. Hasan Camii ve Kordon Boyu' nu gezdikten sonra, Fas ve Avrupa kültürlerinin harmanlandığı ve Yeni Medina diye anılan Habous Mahallesi' nde gezinti. Akşam üstü, Tren Garı'na transfer ve hızlı tren ile, saat 17.00'de Tanca'ya hareket. 19,10'da Tanca'ya varış ve otele transfer. Akşam yemeği şehirde, geceleme otelde.

2. Gün PazarTanca - Tetouan - Chefchaouen

Sabah, Tanca şehir turu: Avrupa ile Afrika'yı ayıran Cebelitarık Boğazı üzerinde yer alan Tanca uzun zaman önemli bir stratejik şehir olmuş ve yüzyıllar boyunca ardı ardına çeşitli istilalara uğramış. İkibinbeşyüz yıllık varlığı ile, Kuzey Afrika'daki en eski şehirlerinden biri olan Tanca, Medinası, Kasbahı, çarşıları ve pazarları ile ülkenin en canlı yerleri olarak sayılır ve mükemmel plajları sayesinde, geçen yüzyıl, dünya jet sosyetesinin gözde yerlerinden biri olmuştur. Ardından Tetouan'a hareket. Beyaz Güvercin olarak adlandırılan şehrin ve Dünya Mirası Listesi'ndeki Medina'nın keşfi. Daha sonra Fas'ın kuzeydoğusunda muhteşem bir manzara ile çerçevelenmiş, çekicilik ve özgünlük dolu, Mavi Şehir Chefchaouen'a doğru yola devam. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3. Gün PazartesiChefchaouen - Volubilis - Meknes - Fes

Sabah Chefchaouen'ın keşfi. Kahvaltının ardından, Çöl'ün ortasında bir Akdeniz kıyı kenti havası uyandıran, açık mavi ile süslenmiş beyaz badanalı duvarları, Akdeniz dekorlu evlerin olduğu dar sokakları ile ünlenen şehirde, mimari açıdan eşine az rastlanan bir özgünlüğe sahip olan Medina, küçük ve kalabalık olmayan dolambaçlı yolları ile keşfetmesi en zevkli yerlerden biri olacak. Medina'nın kalbi olan, dükkanlar, kahvehaneler ve lokantalarla çevrili Plaza Uta-Hammam el Meynanı'nda kısa bir molanın ardından Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve Kuzey Afrika'nın en iyi korunmuş antik yerleşimlerinden birisi olan Volubilis'e hareket. M.Ö. 3. yüzyıldan itibaren Berberiler ve Romalılar tarafından kullanılmış olan Antik Kent, kalıntılarında yapılan kazı çalışmaları sonucunda gün ışığına çıkartılan mozaikleri ile ün kazanmış. Bu muhteşem harabelerin gezisinin ardından yine Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Meknes'e doğru yola devam. Fas'ın tam kalbinde yer alan Meknes, etrafı göz alabildiğince uzanan zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile çevrelenmiş. İspanyol-Mağribi mimari tarzında inşa edilmiş İsmaili başkentinin keşfinin ardından Fes'e doğru yola devam. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

4. Gün SalıFes

Sabah, kahvaltının ardından, Fas'ın üçüncü büyük kenti ve manevi başkenti olup imparatorluk şehirlerinden biri olan Fes'in keşfi. Magribi bir mimarinin hakim olduğu şehir, gezilecek yerler açısından Kuzey Afrika'nın en zengin şehirleri arasında yer alır: Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Fes Medinası, Arap kültürel gelişiminin merkezi olarak tanınır. Burada, Moulay Idriss Zaviyesi, Attarine Medresesi, Nejarine Müzesi ve Meydanı ile deri ve Fassi Halısı el sanatları atölyeleri gezileri. Öğleden sonra, Fes Jdid, Mellah (Yahudi Mahallesi), Kraliyet Sarayı Kapısı, çömlekçi atölyeleri ve surların ziyaretleri ile geziye devam. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

5. Gün ÇarşambaFes - Erfoud - Merzouga

Sabah kahvaltıdan sonra, Orta Atlas ve sedir ormanları içinden geçerek Ifran ve Azrou yoluyla Erfoud'a doğru hareket. Gün boyu harika dağ ve orman manzaralarını seyrederek yola devam. Jebel Elayachi'nin eteklerindeki Midelt'de, Tadart restoranda öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra Yüksek Atlas Dağları'nı geçerek Çölde bulunan Erg Chebbi'ye doğru yola devam ve otele varışta odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde

6. Gün PerşembeMerzouga

Sabah, kahvaltının ardından 4x4 araçlarla tam gün çöl turu: Kum tepecikleri üzerinde gezerek, Rissani & Moulay Ali Cherif, Kasbah Oule Abdelhalim ve M'Fissmermer ocakları, ardından da Tissermidine Oasis & erg Chebbi desert gezileri. Dönüş yolunda Tuz Gölü'nde durarak pembe flamingoları gözleme ve Merzouga'ya varışta develerle çölde gün batışı gezisi. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

7. Gün CumaMerzouga - Ouarzazate

Sabah, kahvaltının ardından, Sahra Çölü buradan başladığı için "Çölün Kapısı" olarak tanınan Ouarzazate'a hareket. Varışta, bir çok filmin çekimlerinin yapıldığı "CLA Studios" nun ve Sinema Müzesi'nin gezilmesi. Ardından Kasbah'da dolaşma ve öğle yemeği için serbest zaman. Yemekten sonra, çok yakında bulunan Ait Benhaddou'ya doğru yola devam. Benhaddou'ya varışta Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kasbah'nın ziyareti. Bu muhteşem dekor, bugüne kadar bir çok filminde çekildiği sahne olmuş: Ali baba ve kırk haramiler(1954), Arabistanlı Lawrance(1961), Nilin İncisi (1985) ve son günlerin gözde dizisi "Game of Thrones" gibi… Gezinin ardından otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

8. Gün CumartesiOuarzazate - Marakeş

Sabah, kahvaltının ardından, "Kızıl Şehir" olarakta anılan Marakeş'e hareket. Marakeş, Berber dilinde "Tanrıların Ülkesi" anlamına gelmektedir. Şüphesiz Kuzey Afrika'nın en egzotik şehridir. Varışta, öğle yemeği için serbest zaman ve ardından tarihi şehrin keşfi : Koutoubia, Bahia Sarayı, Saadian mezarları, şehir surları. Daha sonra Dünya Mirası Listesi'ndeki Medina ve Jamaa Fna Meydanı'nda gezinti. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

9. Gün PazarMarakeş - İstanbul

Sabah kahvaltının ardından, Marakeş'te serbest zaman. Saat 12,30'da Havalimanı'na transfer. Saat 15,55'teki Türk Hava yolları'nın TK620 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve saat 22,55 de İstanbul Havalimanı'na varış.
Tanca: Hilton Garden Inn Tanca 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Chaouen: Hotel Parador 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fes : Hôtel Volubilis 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Erfoud: Kasbah Hotel Xaluca Arfoud 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Ouarzazate: Oscar Hotel by Atlas Studios 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Marakeş: Red Hotel Marrakech 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Kazablanka ve Marakeş/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı);
 • Yukarıda belirtilen oteller veya bir benzerinde oda+kahvaltı geceleme;
 • Kazablanka/Tanca hızlı tren bileti;
 • 1. günden 8. güne kadar 8 akşam yemeği;
 • Programda belirtilen turlar;
 • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
 • Seyahatin 6. günü arazi araçlarıyla Çöl Turu;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç*);
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Öğle yemekleri;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;

* Dünyanın Renkleri özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.


** Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için , bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Vize

Fas için vize uygulanmıyor ancak pasaportunuzun 6 ay geçerli olması gerekli.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.