Colmar'dan Cenevre'ye

Yaz aylarında bir yayla serinliğindeki Alsace bağları ve Alpler'in zirvelerinde gezmenin zevkini tadacağınız bir yolculuk. Coşkun Ren Nehri ve İsviçre'nin Alp Dağları arasından göllerine doğru, şelaleleri gürüldeyerek aşar ve bereketi müjdeler. Yemyeşil çayırlarda koşan koyunlar, sakin sakin dolaşan inekler, mavi gökyüzünde parıldayan güneşin ışıklarıyla neşelenip en lezzetli sütlerini verirler. Bunu gören dağ köylerinde hararetli bir peynir imalatı başlar. Alsace ve Montreux'nün Vevey Bağları'nda köylüler üzümlerini bağ bozumuna sağlıklı bir şekilde getirebilmek ve bir an önce şaraplarını yapabilmek için güneş doğarken kendilerini çalışmanın temposuna kaptırırlar. Göreceğiniz ve keşfedeceğiniz bu harika manzaraların arkasındaki yaşam tarzı, asırlardır her sene hiç değişmeden tekrarlar durur. Bunun yanında, yol boyunca keşfedeceğiniz Colmar, Bern, Friburg gibi Ortaçağ şehirleri, seyahatinize müthiş bir kültürel zenginlik katacak. Üç saatlik uçuş mesafesinde, çok farklı yöreleri ve kültürleri tanımanın mutluluğunu yaşamaya hazır olun... .

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Alsace'ı ve İsviçre'nin Alp Dağları'nı ve Gölleri'ni kapsayan bir program.
 • Alsace bağ rotasında ve şirin kasabalarında bir tam gün.
 • Bern ve Friburg gibi önemli iki Ortaçağ şehrinin keşfi.
 • Bu bölgeleri gezmek için en uygun mevsim.
 • Konforlu otellerde konaklama.
 • Her öğlen, şehir merkezlerinde 1/1,5 saat öğle yemeği için serbest zaman;
 • Akşam yemekleri ve gezilerin dahil olduğu Ekonomik Kültür Turu (extra tur yoktur);
 • Bu seyahati "Alplerin Zirvesinden Akdeniz Sahillerine" turu ile birleştirebilirsiniz.

25 Temmuz 2020 Cumartesi İstanbul - Basel - Eguisheim - Colmar

İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları ile saat 08:15'te hareket ederek saat 10:25'te İsviçre-Fransa sınırında bulunan Basel-Mulhouse hava limanına varış. Özel tur otobüsüyle Fransa'nın Kuzeydoğusunda bulunan ve "Fransa'nın en güzel köyleri" labeli taşıyan çiçek diyarı Eguisheim'a hareket. 1989'dan beri ulusal çiçeklendirme yarışmasının Büyük Ödülü'ne sahip ve Avrupa çapındaki yarışlarında derece alan köyde gezinti. Daha sonra Colmar'a doğru yola devam. Colmar IX. yüzyıllara dayanan zengin bir kültürel mirasa sahip. Kutsal Roma Germen İmparatorluğu'nun kurucusu Charlemagne (Karolus Magnus) ve diğer Karolenj krallarının bir sayfiye yeri olmakla birlikte Colmar, ressam Martin Schongauer (1445-1491), Matthias Grünewald (XVI. yy.), dünyaca meşhur Özgürlük Heykeli'nin mimarı heykeltıraş Auguste Bartholdi (1834-1904), "Hansi" olarak tanınan yazar, suluboya ressamı ve karikatürist Jean-Jacques Waltz (1872-1951) gibi ünlü sanatçıların doğum yeridir. Şehir merkezinde, 1,5 saat öğle yemeği molası. Ardından yürüyerek yapılacak olan tarihi şehir turu için hareket. Belediye binası, Eski Gümrük Meydanı ve Binası, Pfister Evi, Aziz Martin Katedrali ve Küçük Venedik anlamına gelen "Petite Venise" semtini keşfedeceksiniz. Geziden sonra otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

26 Temmuz 2020 Pazar Haut Koenigsbourg Şatosu - Bergheim - Riquewihr - Colmar

Kahvaltıdan sonra, Şarap Yolu'nun tam ortalarında yer alan ve olağanüstü bir konuma sahip Haut Koenigsbourg Şatosu gezisi için hareket. Ormanlarla çevrili Haut Koenigsbourg Şatosu Alsace Vadisi'ne hakim 700 metrelik bir dağın tepesinde konuşlanmış. XII. yy'da Hohenstaufen sülalesi tarafından inşa edilen şato XV. yy'da Habsbourg'lara geçer. 1633'ten sonra terk edilen şato 1899'da Selestat şehri tarafından Alman İmparator Wilhelm II von Hohenzollern'e hediye edildikten sonra mimar Bodo Ebhardt dev bir restorasyonu üstlenir. Şato'yu gezdikten sonra, Şarap Yolu'nun şirin bir kasabası olan Bergheim'e doğru yola devam. Bergheim'de kısa bir gezinti. Ardından, enfes bir Alsace kasabası ve Şarap Yolu'nun incisi olan Riquewihr'e hareket. Yürüyerek şehrin keşfi. XVI. yy'da Riesling şaraplarının sayesinde zengin olan Riquewihr'in eski evleri, sokakları ve surları hala ilk günkü ihtişamını korumakta. Riquewihr'de 1 saat öğle yemeği molası Daha sonra Colmar'a dönüş. İstediğiniz gibi dolaşabilmeniz ve son alış verişleri yapabilmeniz için masal görünümlü tarihi şehirde serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

27 Temmuz 2020 Pazartesi Bad Säckingen - Rhein Şelaleleri - Stein am Rhein - Konstanz Gölü - Bregenz

Sabah kahvaltının ardından, Ren Nehrini takip ederek Konstanz Gölü istikametinde yola çıkış. Bir buçuk saat sonra Bad Säckingen şehrinde mola. Bu şehrin ilk yerleşimi 6.yüzyıla kadar uzanır. Nehrin iki yakasında kurulu olan bu yerleşim bir yakası Almanya, öbür yakası ise İsviçre'dir. Bu iki yakayı, ilk inşası 13.yüzyıla uzanan, üstü kapalı, ahşap bir köprü birleştirir. Köprünün bir ayağındaki 14.yüzyıla uzanan kilise de görülmeye değer. Bundan sonraki durak ise, çok yakındaki Ren Şelaleleri olacak: 23 mt. yükseklik ve 150 mt. genişliğindeki bu şelalenin ortasındaki kireçtaşı kayalığı, şelalenin 17 000 yıl önceki ilk oluşumundan kalmadır. Çok güzel bir manzara sunan şelale Avrupa'nın kendi sınıfındaki en ilginç manzaralarının başında gelir. Şelaleyi gezip fotoğrafladıktan sonra, kısa bir yolculukla Stein am Rhein şehrine varış. Bu şehir Ortaçağ özelliklerini çok iyi korumuş. Burada göreceğiniz cepheleri fresklerle kaplı karkas evler Ortaçağ sokak planlarını gayet iyi sergilemekte. Eski şehir surlarıda zaman içinde evlerle adeta birleşmiş. Burada, 1 saat öğle yemeği molası ve ardından iki saatlik bir yolculukla, şirin bir kasaba olan Bregenz'e varış ve teleferikle kasabanın yüksek tepelerine çıkış. Buradan harika bir manzara seyredeceksiniz. Bu noktadan İsviçre, Almanya ve Avusturya'yı aynı anda görebilirsiniz. Dönüşte otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Bregenz yakınlarındaki otelimizde.

28 Temmuz 2020 Salı Bregenz - Liechtenstein - Maienfeld - Davos - St. Moritz

Sabah, kahvaltının ardından, bir saatlik bir yolculukla Liechtenstein Prensliğinin başkenti Vaduz' a varış. Liechtenstein, İsviçre ve Avusturya sınırlarının arasında yer alır.160 km²'lik yüzölçümü ile dünyanın altıncı küçük devleti ve Özbekistan ile birlikte kendisinin ve komşularının denize kıyısı bulunmayan iki ülkesinden biridir. Hükümet merkezi, 25.000 nüfuslu Vaduz'dur. Şehir merkezinde Vaduz Meydanı, Kale ve Parlamento Binası'nı gördükten ve kısa bir mola verdikten sonra Maienfeld'e doğru yola devam. Maienfeld yerel şarapları ve Heidi hikayesi ile Alpler'in en turistik yerlerinden biridir. Gerek yolda, gerekse bu küçük kasabada göreceğiniz manzaralar size adeta bir doğa şenliğini andıracak. Burada kısa bir yürüyüş yaparak muhteşem dağ ve köy manzaralarını doyasıya seyredebilir ve tipik bir dağ evi olan Heidi'nin evini görebilirsiniz. Burada 1 saat öğle yemeği molası. Moladan sonra Davos'a doğru yola devam. Davos, Landwasser Irmağı üzerinde 1,560 m yüksekte bir kayak merkezidir. 1971'den beri Dünya Ekonomik Forumuna evsahipliği yapan Davos'da bulunan Parsenn pisti dünyanın en iyi kayak pistlerinden biridir. Şehri gezip, keşfettikten sonra, günün son etabı olan St. Moritz'e hareket. Varışta otele yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

29 Temmuz 2020 Çarşamba St. Moritz - Zürih - Friburg

Sabah, kahvaltının ardından, göl etrafında gezinti. Ardından Zürih'e doğru hareket. Zürih'e varışın ardından 1 saat öğle yemeği molası ve şehir gezisi. 408 metre rakımdaki Zürih, aynı adı taşıyan gölün kuzey kıyısında, göl ile Limmat Nehri'nin birleştiği noktada kurulmuştur. Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, Limmat Nehri'nin doğu yakasında bulunur. Schanzengraben Kanalı, eski şehrin sınırlarını belirler. Bu yapay su kanalı, 17. ve 18. yüzyılda şehrin üçüncü tahkimatı olarak, yıldız biçimindeki surların çevresine savunma amaçlı kazılan çukurların suyla doldurulmasıyla yapılmış. Şehir turunda Avrupanın en büyük saatlerinden birine sahip olan St. Peter Kilisesi'ni, Opera Binası'nı ve 12. yüzyıldan kalma Zürih Katedrali'ni görebilirsiniz. Gezinin ardından, Limmat Nehri kıyısında kısa bir mola ve Friburg'a hareket. Varışta otele yerleşme. Akşam yemeği otele yürüyüş mesafesindeki yerel bir restoranda. Geceleme otelde.

30 Temmuz 2020 Perşembe Friburg - Bern - Lozan

Sabah, olağanüstü güzellikte bir ortaçağ şehri olan Friburg'un keşfi: Ortaçağ'da kurulan ve Katoliklerin oturduğu eski bir ticaret kenti olan Friburg Katolik niteliği ile tanınmıştır. La Sarine Nehrinin derin bir menderesine egemen, korunmalı kesiminde yer alır. Kentin en eski bölümü nehir kıyısından yüksektedir. Eski mahalleler, gotik cepheli evleri, 13-17. yüzyıllar arasında kenti tümüyle çevreleyen surları, kule ve kapı kalıntılarıyla hala ortaçağ görünümünü taşır. La Sarine Nehri üzerinde çeşitli köprüler vardır. Bunların en ünlüsü yedi kemerli Zähringen Köprüsü'dür. Şehir turunda Friburg Katedrali, Belediye binası ve şehrin eski sokakları görülecek yerler arasında. Daha sonra Berne hareket ve bu şehrin keşfi: İsviçre'nin dördüncü büyük şehri olan Bern, hem ülkenin hem de Bern Kantonu'nun başkentidir. Şehir 12.yüzyılda kurulduysa da, çevresinde MÖ. 3.yüzyıla kadar uzanan kalıntılar vardır. 1405'de meydana gelen büyük yangında, şehrin orijinal ahşap evleri tamamen kül olunca, yerlerine şu anda eski şehirin karakteristiği haline gelmiş olan yarı ahşap ve daha sonra da kumtaşından evler yapılmış. Bern'in Ortaçağ'dan miras kalan tarihi merkezi Altstadt, üç tarafı Aare Nehri ile çevrili bir tepede yerleşik olup, İsviçre'nin en yüksek katedralini, bir çok tarihi kiliseyi, köprü, çeşme ve tarihi yapıyı içinde barindıran bir UNESCO dünya mirasıdır. Şehir turu esnasında Bern Katedrali, İsviçre Parlamento Sarayı, Hapishane Kulesi gezilecek yerler arasında. Şehir merkezinde 1 saat öğle yemeği molası. Bern'in keşfinden sonra, 1923 senesinda imzalanan Lozan Anlaşmasıyla çok yakından tanıdığımız Lozan şehrine hareket. Cenevre (Leman) Gölü'nün kuzey kıyısında bulunan ve bir Galya-Roma limanı olan Lozan şehri Vaud Kantonu'nun başkentidir. Gölden yükselen yamaçlara kurulu bu sakin şehir, muhteşem bir göl manzarasına hakimdir. Lozan, İsviçre'nin düzenli ve zengin şehirlerine iyi bir örnek oluşturur. Temiz yolları, yemyeşil bahçeleri, hareketli göl kenarıyla huzur aşılayan bir şehirdir. Notre-Dame Katedrali, Rumine Sarayı (dışardan), Louve Meydanı, Beau Rivage Oteli (Lozan Anlaşmasının yapıldığı) ve eski şehrin tarihi sokakları ile Ouchy Liman Bölgesi gezisi ardından yarım saatlik bir yolculukla Lozan merkezinde ki otele yerleşme. Akşam yemeği şehirde. Geceleme otelde.

31 Temmuz 2020 Cuma Montreux - Evian les Bains - Yvoire

Sabah, kahvaltıdan sonra Montreux'ye hareket ve keşif turu: Tanınmış şarkıcı Fredy Mercury yaşamının büyük bir bölümünü burada geçirip, burada da hayata veda etmişti. Şehrin merkezinde sanatçının bir anıtı bulunmakta. Anıtın bulunduğu meydanda kısa bir fotoğraf molası. 1936 senesinde Boğazlar'dan geçişleri bir düzenleme altına alan Monteux Anlaşması bu şehirdeki Fairmont otelinde imzalanmıştı. bu otelde de kısa bir fotoğraf molasından sonra Chillon Şatosu gezisi. 12.yüzyılda inşa edilen bu görkemli şato hiç bir zaman alınamadı ama anlaşmalarla el değiştirdi. Hala çok iyi muhafaza edilmiş bir durumda olan şatonun içi de dışı kadar ilginç. Şato gezisinden sonar, şehir merkezinde 1 saat öğle yemeği molası ve ardından yarım saat mesafede bulunan Evian le Bains'e hareket. Fransız ihtilali döneminde keşfedilen bu termal kaynak Napoleon tarafından kullanılınca tanınmış. Ardından Avrupa sosyetesinin tatil yeri haline gelmiş. Şehirde yapacağımız gezide ilk termal kaynak olan Cachat Çeşmesi görülecek yerler arasında. Daha sonra Yvoire kasabası'na hareket. Öğleden sonranın kalanını gölün kıyısındaki bu şirin kasabada geçireceğiz. Kasabanın dar ve şirin sokaklarını keşfedebilmeniz için serbest zaman. Akşam erken bir yemek için buluşma ve gölün kıyısında son akşam yemeği. Ardından otele yerleşme. Geceleme otelde.

01 Ağustos 2020 Cumartesi Cenevre- İstanbul

Birlikte son sabah kahvaltısından sonra, Cenevre'yi keşfetmek üzere otelden hareket. Cenevre Gölü kıyısında yer alan şehir, Zürih' den sonra ülkenin en yüksek nüfuslu ikinci şehri olup Cenevre Kontonu'nun başkentidir. Rhône Nehri'nin Cenevre Gölü'nden çıkışında konumlanmıştır. Bir kültür şehri niteliği içerir ve içinde barındırdığı enternasyonal örgütlerden dolayı kozmopolit bir yapısı vardır. Aynı zamanda da zengin ve pahalı bir kenttir. Şehir turu ilk olarak Birleşmiş Milletler Sarayı'ndan başlıyacak. 1929 - 1937 yılları arasında inşa edilmiş olan görkemli beyaz dev bir yapıdan oluşan saray, İkinci Dünya Savaşı sonunda Paris'te Versay Antlaşması ile kurulmuş olan Milletler Cemiyeti'ni barındırmaktaydı. Bu örgütün dağılmasından sonra Birleşmiş Milletler'in Cenevre Ofisi'ne dönüştü. 45 hektarlık Ariana Parkı'nın içerisinde yer alan saray, yüzyıllık ağaçlarla çevrili olup bahçesinde tavus kuşları dolaşmaktadır. Sarayın sahibi bu binayı şehre bağışlarken bahçesinde tavus kuşlarının daima özgürce dolaşmalarını şart koşmuştu. Sarayı dışından gördükten sonra Aziz Pierre Katedrali' ne doğru geziye devam. 12.yüzyılda başlanıp, inşası yüz yıl süren Katedral , Roma, Gotik ve Neoklasik mimari sitillerinin karışımından oluşmakta. 1536 yılında reform hareketlerinin sonucu olarak Protestan mezhebine ait bir katedrale dönüştürülmüş ve tüm iç dekorasyonu sadeleştirilerek sadece vitray süslemeli camları bırakılmış. Aziz Peter Katedrali'nin kuzey kulesine çıkan 157 basamağı tırmanarak muhteşem bir Cenevre ve Leman Gölü manzarası izleyebilirsiniz. Ardında Cenevre'nin sanat merkezi olan Neuve Meydanı'nda 1 saat öğle yemeği molas. Daha sonra Général-Guisan Rıhtımı'na giderek Cenevre'nin simgesi olan fıskiyenin (Jet d'Eau) görülmesi. Göl üzerindeki bu fıskiye saatte 200 kilometrelik bir hızla 500 litre suyu 140 metre yüksekliğe fışkırtmakta. Şehir turunun ardından havalimanına transfer. Türk Hava Yollarının saat 18.30 daki uçuşuyla İstanbul'a hareket. 22.45 de İstanbul Havalimanına varış ve seyahatin sonu.
Colmar:Mercure Colmar Centre Unterlinden 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Dornbirn:Vienna House Martinspark Dornbirn 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
St. Moritz:Hotel Reine Victoria 4 *
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Fribourg:NH Fribourg 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Lozan:Alpha - Palmiers 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Cenevre:NH Geneva Airport Hotel 4 *
Web Adresine Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak 7 gün tutulur. Bu süre sona ermeden toplam tur bedelinin % 25 ini kapsayan ön ödemeyi yaptığınız takdirde rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Opsiyon süresi sonunda ön ödeme yapılmadığı takdirde talebiniz otomatik olarak iptal edilecektir. Bakiye, yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar, yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 45 gün öncesine kadar tamamlanmalıdır. Ödemelerin belirtilen süre içinde yapılmaması durumunda rezervasyon iptal olmuş sayılır.
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
 • İstanbul/Basel ve Cenevre/İstanbul uçak biletleri (ekonomi sınıfı)
 • 1. günden 7. güne kadar 7 akşam yemeği;
 • Programdaki geziler ve ören yerleri girişleri;
 • Programda belirtilen otellerde gecelemeler;
 • Konforlu tur otobüsüyle yolculuk;
 • Tüm bahşişler ( Tur Lideri Bahşişi hariç* ) ;
 • Havaalanı vergileri;
 • Rehberlik hizmetleri;
 • Seyahat sigorta paketi*.
Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
 • Programda belirtilmeyen geziler;
 • Öğle yemekleri;
 • Tur lideri bahşişi**;
 • Her türlü kişisel harcama;
 • Vize ücretleri;

* Polo Turizm özel seyahat sigortası paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, Polo Turizm Seyahatleri'ne katılan bütün yolcuları kapsar. İlk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçenin : Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü, Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına almaktadır.
85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali durumunda ödenen ücreti sigorta kapsamamaktadır.

* Turlarımızda, sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için, bu turda kişi başına 40 $ düşünmek gerekir.

Vize

Bu seyahat için En az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ DUYURU:
Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.