Boston'dan NewYork'a

AMERİKA MİNİ-GRUP  8 GECE
18 Haziran 2022 - 26 Haziran 2022
8 gece / 9 gün + 8 yemek + Tüm turlar dahil.
THY ile
Katılımcı Sayısı 10 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul (Diğer şehir çıkışlı uçuşlar için bizi arayın)
Gezilecek Yerler : Boston - Cape Code - Newport - New York - Philadelphia - Amish County - Lancaster - Baltimore - Annapolis - Washington DC
Tur Tarihi : 18 Haziran 2022 Cumartesi
Kalan Yer : 9 Kişi
Tur Kategorisi : Superior
UÇAK Dahil
HAREKET : İstanbul
Kişi Başı :
4125 $ (65907TL)
Tek Kişi Farkı :
890 $ (14220TL)
3. Kişi :
3900 $ (62312TL)
Yüzölçümü ve ekonomisiyle dünyanın en büyük ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri'nin Atlantik Kıyıları'nda 9 günlük bir keşif yolculuğu. Popüler sayfiye bölgesi Cape Cod ve Rhode Island'da muhteşem evler görmek; Times Meydanı ve Özgürlük Heykeli'yle hiç uyumayan şehir olarak bilinen Newyork'da bir Gospel Ayinine katılmak; Modern çağa yüz çeviren Amiş Topluluğu'nu tanımak; Bağımsızlık Bildirgesi'nin imzalandığı Philadelphia'yı görmek; Üniversiteleri, Amerikan Devrimi'nin sembolleri ve eski mahalleleriyle Boston'dan başlayan Anıtları, parkları, müzeleri, Beyaz Saray'ı ve tarihi semtleriyle Washington'da biten doyumsuz bir gezi. Doğu Amerika'nın parlak yıldızlarını keşif zamanı...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Küçük bir grupla Amerika Birleşik Devletleri' nin doğusunda yer alan efsanevi kentlerine yolculuk;
 • Newport'ta The Breakers Evi ziyareti;
 • Newyork'da Gospel Ayini;
 • Newyork'da şehrin kalbinde Manhattan'da konaklayarak şehrin tadını çıkarmak;
 • Modern çağa yüz vermeyen Amiş topluluğuna farklı bir bakış;
 • 8 yemeğin programa dahil olduğu bir yolculuk.

18 Haziran 2022 Cumartesi Boston

Türk Hava Yolları'nın, İstanbul Havalimanı'ndan saat 15:00'de kalkan Tk81 no.lu uçuşu ile Boston'a hareket. Saat 18:40'ta Boston'a varış ve karşılama. Otele transfer ve geceleme.

19 Haziran 2022 Pazar Boston (Kahvaltı, Öğle Y.)

Sabah kahvaltıdan sonra şehir gezisi. Tarihsel öneminin yanı sıra gerçekten güzel bir şehir olan Boston sadece Massachusetts'in değil New England'ın da başkenti olarak görülmektedir. Şehir gezisinde MIT ve Harvard Üniversitesi'nin kampüslerinin bulunduğu Cambridge'in görülmesi. Nehrin karşısında, şehrin 18. ve 19. yüzyıldaki en popüler mekanlarını ve Amerikan Devrimi'nin tohumlarının ekildiği yerleri görmek için Özgürlük Patikası'na yürüyüş. Görülecek diğer yerler arasında ABD'nin en eski şehir parkı olan Boston Common, Daracık arnavut kaldırımlı sokakları, gazlı sokak lambaları ve kentin üst tabakasının yaşadığı eski mahalleleriyle büyüleyici Beacon Hill, ayrıca hem alışveriş hem de yemek için harika bir yer olan açık hava pazarı Faneuil Hall'u da görülebileceği Quincy Market. Quincy Market'te öğle yemeği. Bu güzel şehrin kişisel keşfi için öğleden sonra ve akşam yemeği için serbest zaman, ardından, otele transfer ve geceleme.

20 Haziran 2022 Pazartesi Boston - Cape Cod - Newport 290 km. (Kahvaltı, Öğle Y.)

Sabah kahvaltının ardından Cape Cod'a hareket. Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculukla geleneksel balıkçı köyleri Sandwich, Barnstable ve Yarmouth'tan geçerek Cod Burnu'na varış. Cape Cod ya da Cod Burnu, ABD'nin Massachusetts eyaletinde bulunan bir yarımadadır. Eyaletin en doğu kısmını teşkil eder. Massachusetts'in güneydoğu köşesinden Atlantiğe uzanan coğrafyasıyla 19. Yüzyıldan beri New York'lular yazlarını burada geçirmektedir. Öyle ki yaz dinlenceleri için ikonik bir kaçış noktası olarak dünyanın her yerinden ziyaretçileri çekmektedir. Hyannis'te, John F. Kennedy'nin Müzesi'ni ziyaret Öğle Öğlede yemeğinden sonra yat limanındaki şiirsel gün batımının tadını çıkarmak için Newport, Rhode Island'a yolculuk. Newport, Narragansett Koyu'nda bulunan zarif bir yatçı mekânı ve yatçılığın Mekke'si kabul edilmektedir. Burada, şehrin müthiş altın yaldızlı konaklarından biri olan 19. yüzyılın sonlarında New York'un en zengin ailesi Vanderbilt'lerin yazlık evi The Breakers Evi'ni ziyaret. Akşam yemeğinde Newport'ta serbest zaman. Otele transfer ve geceleme.

21 Haziran 2022 Salı Newport - New York 280 km. (Kahvaltı, Öğle Y.)

Sabah kahvaltıdan sonra efsanevi Amerikan şehri New York'a hareket. Gökdelenleriyle bir kentsel orman, sanat, eğlence ve alışveriş cenneti. "Varışta, panoramik şehir turu ve Times Meydanı'nda öğle yemeği. Öğleden sonra, midtown ve aşağı Manhattan ile panoramik şehir turuna devam; Times Meydanı ve Broadway; 5. Cadde, St Patrick Katedrali, Rockefeller Merkezi; Empire State Binası, Greenwich Köyü, Soho, Çin Mahallesi ve Küçük İtalya. New York'un nefes kesici manzarasının tadını çıkarmak için Empire State Binası'nın 86. Kat Gözlemevi'de günbatımı. New Yorker" yaşam tarzından ve otelinizin bulunduğu Manhattan'da "hiç uyumayan şehir"in enerjisini yaşama fırsatı. Akşam serbest zaman. Manhattan'da konaklama.

22 Haziran 2022 Çarşamba New York (Kahvaltı)

Bugün kahvaltıdan sonra New York'un metrosu, Özgürlük Heykelinin bulunduğu adayı ve Ellis Adası gezileri. Battery Park'a metro ile giderek oradan Liberty Adası feribota biniş. 1886'dan beri Amerika Birleşik Devletleri'nin sembolü olan Özgürlük Heykeli ve inşa edildiği adayı ziyaret. Ardından feribotla Ellis Adası'na gidiş. Ellis Adası 1950'lerde göçmenlerin ülkeye giriş noktasıydı. Göçmen Müzesi ziyaretinin ardından Battery Park'a geri dönerek New York'da finans merkezi olan mahalleyi, meşhur Walt Street'i ve 11 Eylül Anıtı'nı ziyaret. Öğleden sonra ve akşam serbest zaman. Konaklama Manhattan'da.

23 Haziran 2022 Perşembe New York - Philadelphia - Lancaster 290 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Kahvaltının ardından Panoramik Harlem gezisi : Apollo Tiyatrosu, St John Katedrali, General Grant National Hastanesi, Colombia Üniversitesi görülecektir. New York gezisi Afro-Amerikan Kilisesi'nde Gospel Ayini'ni izleyerek tamamlanıyor. Philadelphia'ya doğru yolculuk sırasında öğle yemeği. Philadelphia'ya varınca yürüyerek tarihi kent merkezi gezisinde 1695 yılında inşa edilmiş Christ Kilisesi, İlk Quaker'ların toplantı evi, Eski Şehir Binası, Bağımsızlık binası ve Özgürlük Çanı görülecektir. Philadelphia A.B.D. tarihinde çok önemli bir yere sahiptir. Bağımsızlık Bildirgesi burada imzalanmış ve ilk çan çalınmıştır. South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki çok büyük caddesi, birçok alışveriş merkezini, barları ve kafeleri ve paytonlarla eski bir Avrupa kentini andırmaktadır. Akşamüzeri Amiş Topluluğu'nun yaşadığı Lancaster'a gidiş. Amiş lokantasında akşam yemeğinin ardından otele transfer ve konaklama.

24 Haziran 2022 Cuma Lancaster - Baltimore - Annapolis - Washington, DC 230 km. (Kahvaltı, Öğle Y., Akşam Y.)

Kahvaltının ardından elektrik, telefon, bilgisayar gibi günümüz insanı için vazgeçilmez araçları kullanmayarak modern yaşama yüz çeviren ve daha basit bir yaşama inanan Amiş Topluluğuyla tanışma; Amiş Çiftliği ve Müze Evi ziyareti. Daha sonra devasa liman kenti Baltimore'a giderek iç liman ve Fells Point ile panoramik şehir turu. 18. Yy ortalarında kurulan Fells Point 1763 yılında kurulan Fell's Point Avrupa'dan ticaret gemileri ile getirilen orijinal taş tuğlalarla inşa edilmiş 161 tarihi binası, sokakları kapalı pazarı ve açık hava pazarları ile tarihi bir bölgedir. Fell's Point ayrıca gizemli ölümünden önce Edgar Allan Poe'nin en son görüldüğü yer olarak bilinmektedir. Öğle yemeğinin ardından Chesapeak Koyu'nda bulunan ülkenin en eski kenti bilinen Annapolis'e uğrayarak dar sokakları, renkli bina cepheleri, şirin butikleri ile İngiliz atmosferini hala korumaktadır. Son durak ülkenin başkenti Washington D.C., Akşam yemeği ve konaklama.

25 Haziran 2022 Cumartesi Washington DC (Kahvaltı, Öğle Y.)

Sabah, Beyaz Saray, Parlamento Binası, Lincoln Anıtı, Martin Luther King Anıtı, J.F.Kennedy'nin mezarının da bulunduğu Arlington Mezarlığı, Washington ve Jefferson Anıtlarıyla panoramik şehir turunun ardından öğle yemeği. Daha sonra türünün en büyüğü olan ünlü Hava ve Uzay Müzesi'nin ziyareti için National Mall'a transfer. Akşam üzeri Georgetown'da serbest zaman.

26 Haziran 2022 Pazar Washington DC - İstanbul (Kahvaltı)

Sabah kahvaltının ardından uçuş saatine göre serbest zaman ve ardından havalimanına transfer. Türk Hava Yolları'nın saat 17:15'te kalkan TK188 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket. Ertesi gün, saat 10:00'da İstanbul Havalimanı'na varış ve yolculuğun sonu.
Boston: Best Western Plus Chelmsford Inn 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Newport Bölgesi : Best Western West Greenwich Inn 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
New York : Wyndham New Yorker 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Amish Bölgesi : Hotel Lancaster Arts 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Washington DC: Metro Point Hotel New Carrollton 1.sınıf
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.

  Covid 19 Önlemleri:
 • Amerika Birleşik Devletleri seyahati için yolcuların varıştan en az 14 gün önce 2 doz Biontech aşısı olduklarını gösteren, ingilizce COVID-19 aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmekte.
 • İlaveten, uçağa binmeden, en fazla 1 gün önce PCR testi yaptırmak gerekiyor.
 • Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • 8 gece belirtilen veya benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama
  • Programda belirtilen turlar,
  • 2 akşam yemeği (6.ve7.gün)
  • 6 öğle yemeği (2.,3.,4.,6.,7. ve 8.gün)
  • Kişi sayısına göre 7-14 kişilik lüks araçla ulaşım;
  • Programda belirtilen turlar;
  • Programdaki gezilerin ören yerleri girişleri;
  • Tüm bahşişler (Tur Lideri Bahşişi hariç);
  • Türkçe rehberlik hizmetleri;
  • İptal ve Sağlık içerikli (Covid teminatlı) Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Boston - Washington/İstanbul uçak biletleri;
  • Programda belirtilmeyen yemekler;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur lideri bahşişi (Sizin takdirinize bağlı olduğunu düşündüğümüzden dolayı ücrete dahil etmediğimiz Tur Lideri bahşişi için bu turda kişi başına 55 $ düşünmek gerekir);
  • Her türlü kişisel harcama;
  • Vize ücretleri

  * Dünyanın Renkleri Turizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Dünyanın Renkleri Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır.
 • 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.

 • Vize

 • Amerika Birleşik Devletleri için vize gerekmekte. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gereklidir.
 • Seyahate katılacak gezginlerin pasaportlarında (yeşil pasaportlar dahil) gidecekleri her ülke için, en az ve karşılıklı iki boş sayfaları olması gerekmektedir. Bazı ülkelerde karşılıklı iki sayfanın boş olmaması sorun yaratabilmektedir.