Macahel'in Saklı Yaylaları

BAŞTAN BAŞA ANADOLU  2 GECE
22 Temmuz 2022 - 24 Temmuz 2022
2 Gece / 3 Gün - 2 Akşam Yemeği, 2 Öğlen Yemeği, 1 Piknik ve Tüm Turlar dahil
Katılımcı Sayısı 12 Kişi ile sınırlıdır.
Tura Katılabileceğiniz Şehirler : İstanbul ve Hopa buluşmalı olarak tüm şehirlerden katılabilirsiniz
Gezilecek Yerler : Trabzon - Rize - Çayeli - Çeçava - Çağlayan Vadisi - Mençuna Şelalesi - Macahel (Camili Köyü) - Maral Şelalesi - İremit Camii - Fındıklı Yaylası - Borçka Karagöl - Hepa Yaylası - Efeler Köyü - Hopa
Tur Tarihi :22 Temmuz 2022
KALAN YER : 9+ Kişi
Tur Kategorisi : Standart
Kişi Başı :
3.975 TL
Tek Kişi Farkı :
450 TL
3. Kişi :
3.775 TL
Bu gezide kendinizi, büyük ücretler ödeyerek gittiğiniz Afrika Lodge'larından farksız, zor ulaşılan, dünya'dan kopmuş fakat kendine has güzellikleri olan bir ortamda hissedeceksiniz. Gürcistan sınırına yakın dağların tepesinde, adeta Dünya'nın Çatısı'nda, müthiş bir yolculuğa hazır olun. Karadenizi önceden gezmiş olsanız bile, böylesine ilginç ve turist akımından uzak yaylaları görmemişsinizdir. Konaklayacağımız küçük otelde birer misafir gibi ağırlanacak ve burada kaldığınız sürece yayladaki özgün yaşamın bir parçası olacaksınız. Büyük bir konfor aramayın ama tertemiz odaları ve zaman zaman çok komik olabilen kendine has kuralları olan bir aile işletmesinde en lezzetli Karadeniz yemeklerini tadacak, hayatınızın en güzel uykularını uyuyacaksınız. Bu kadar eminiz, çünkü buraya defalarca yaptığımız yolculuklarda, tüm anlattıklarımızı eksizsiz yaşadık. Acele edin, çok az odamız var, tek kişilik oda sayımız ise sınırlı. Yolculuğu, bu yollarda biraz yıpranmış olsalarda, yaylalara tırmanabilen tek araç olan özel minibüsler ile yapacağız. Uçuşumuzun bir ayağını Trabzon'a alarak, Çay Bahçelerini de gezmeyi ihmal etmedik...Küçük bir grupla, Covid'in bile giremeyeceği yaylaların serinliğinde, kutsal arılar ile üç keyifli gün geçirme fırsatını kaçırmayın. Meraklısı için, burada yiyeceğiniz balın lezzetinden bahsetmeye hiç gerek bile yok: Gelince tadarsınız...

TURUN ÖZELLİKLERİ

 • Karadeniz'in en az tanınan yaylalarında keyifli 2 gece ve 3 tam gün;
 • Az tanınan yaylaların keşfi;
 • Çeçava Çay Bahçeleri, Çağlayan Vadisi Laz Konakları ve Mençuna Şelalesi gezileri;
 • Maral Şelalesi, İremit Camii, Borçka Karagöl ve Macahel (Camili Köyü) gezileri;
 • Göllerin ve yaylaların muhteşem manzaralarının ortasında keyifli bir yolculuk;
 • Yerel mutfağının zenginliklerini tadacağınız zengin menüler.

22 Temmuz 2022 Cuma İstanbul - Trabzon - Çeçava - Çağlayan Vadisi - Mençuna Şelalesi - Efeler Köyü

Sabah, İstanbul Havalimanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın saat 07:10'da ki TK2820 no.lu uçuşu ile Trabzon'a hareket. Saat 08:50'de varış vekarşılama. Özel minibüs ile Çeçeva Çay Bahçeleri'ni, Çağlayan Vadisi'ndeki Laz Konaklarını ve Mençuna Şelalesi'ni gezerek Macahel, Efeler Köyü'ne doğru yola çıkış. Yol üzerinde, ilk olarak Rize'de kısa bir mola verip, meşhur Rize Bezleri'ni ve Sürmene Bıçakları'nı gördükten sonra, en harika çay bahçesi manzaralarını seyredeceğiniz Çeçeva Köyü'ne varış. Burada, olağanüstü güzellikteki çay bahçelerinde gezdikten sonra da Çayeli'de yöreye özgü kuru fasulye, pilav ve sütlaçtan oluşan öğle yemeği. Öğleden sonra ilk mola, özgün yapılar olan Laz Konakları'ı göreceğiniz Çağlayan Vadisi'nde. Daha sonra Mençuna Şelalesi'ne doğru yola devam. Arhavi yakınlarında bulunan ve 80 mt.den akan bu şelale, akan suya fon teşkil eden siyah kayalıklar ve suyun oluşturduğu bembeyaz köpüklerle müthiş bir görünüm sunmakta. Üzerindeki Asma Köprü ise ayrı bir güzellik oluşturmakta. Şelale gezisindan sonra, özellikle son bölümü, zaman zaman bozuk olan yol zeminine rağmen muhteşem manzaraların ortasında keyifli bir yolculukla, adeta bulutların üzerinde konumlanmış ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz otelimize varış. Odalara yerleşme ve yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeği.

23 Temmuz 2022 Cumartesi Saklı Yaylalar'ın keşfi - Maral Şelalesi - İremit Camii

Sabah, eski adı büyük kayalıklar anlamına gelen Eprat olan Efeler Köyü'nün tepesinde bulunan otelimizin hakim olduğu olağanüstü panoramaların ortasında lezzetli bir hakiki köy kahvaltısı. Kahvaltının sonunda, ev sahibi sizlere öğlen pikniğinizi hazırlayacağınız mütrevazi bir büfe hazırlayacak; buradan da öğle yemeğimiz için sandöviçimizi hazırlayarak yaylalara doğru yola çıkış. Tüm gün, müthis ekosistemler ve harika manzaralar göreceğiniz köy ve yayla gezileri: Bir tarafı Gürcistan Dağları'na açık yaylalarda eğer şansınıza varsa bulut denizini görerek, hala ahşaptan yapılma karakteristiğini koruyan evlerin arasında gezerek, olağanüstü panoramalarla karşılaşacaksınız. İnanılmaz güzellikteki ve Karadeniz'in en bakir yaylalarını gördükten sonra , Maral köyünde, yöre sakinlerinin "yeryüzü cenneti" olarak andığı Maral Şelalesi'nde kısa bir yürüyüş ve şelalenin seyri: 68 metreden vadi tabanına dökülen şelale havzanın en önemli güzellikleri arasında yer almakta. Maral'dan dönüş yolunda, renkli süslemeleriyle ilgi çeken, ahşap İremit Camii gezisi ve akşam üstü köye dönüş. Şahit olduğunuz en etkileyici güneş batımlarından birini buradan izleyebilirsiniz. Yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeği ve geceleme.

24 Temmuz 2022 Pazar Macahel (Camili Köyü) - Borçka Karagöl - Hopa - İstanbul

Sabah, kahvaltının ardından, tarafından Türkiye'de ki ilk biyosfer rezerv alanı ilan edilen Macahel'e hareket. El değmemiş bitki örtüsü, zengin ormanları, saf Kafkas arılarıyla olağan üstü bir ekosisteme sahip olan bu bölgede bulunan Camili Köyü' ne varış ve çevreyi tanıma gezisi: Camili, sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nında en bakir ormanlarına sahip ve yırtıcı kuşların göç yolları üzerinde bulunmakta; pek çok irili ufaklı kolla beslenen Maçahel Çayı Vadisi, sahip olduğu farklı türlerdeki asırlık ağaçlardan ve yaban hayatından dolayı yeşil bir cenneti andırmakta. Köy içersine yürüyüş yaparken, 1855 yılında bir çığ felaketiyle yıkıldıktan sonra, yıkılan caminin kalan keresteleri ve köylüler tarafından samanlıklarını, serenderlerini, ambarlarını bozarak elde ettikleri ahşaplar kullanılarak Arhavili ustalar tarafından yapılan Köy Camii gezisi. Daha sonra Karagöl Tabiat Parkı'na hareket. Parkın içinde bulunan, 19.yüzyıl başlarında, bugünkü "Klaskur (Aralık) Yaylası"nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu Klaskur Deresi'nin önünü kapatmasıyla oluşan Karagöl'ün Kıyısı' nda kısa bir yürüyüş. Ardından Hopa'ya doğru yola devam ve yol üzerinde lezzetli bir öğle yemeği. Yemekten sonra Borçka'da kısa bir mola vererek Hopa'ya varış ve limanda bulunan Türk Hava Yolları terminalinden, özel otobüslerle Batum/Artvin Havalimanı'na transfer. Türk Hava Yolları'nın saat 17:10'daki TK0393 no.lu uçuşu ile İstanbul'a hareket ve saat 21:30'da İstanbul Havalimanı'na varış.
Macahel: Dada Ena Aile Pansiyonu
Tripadvisor'a Git
video thumbnail
video thumbnail
video thumbnail
Rezervasyon Şartları:
Covid-19 salgınının neden olduğu kargaşadan dolayı, 2021 ve 2022 senelerine özel olarak tura kayıt şartlarında değişiklikler yaptık:
Talebiniz üzerine tura kaydınız opsiyonlu olarak tutulacak ve münferit olarak, adınıza alımlarını yapacağımız uçak biletlerinizi tedarik ettiğinizde tur rezervasyonunuz kesinlik kazanacaktır. Tur ücretini,
 • Yurtiçi gezilerde seyahatin başlamasından 15 gün öncesine kadar,
 • Yurtdışı gezilerde seyahatin başlamasından 30 gün öncesine kadar ödeyebilirsiniz.
 • Ancak turun, bu tarihlerden önce tamamiyle dolması halinde, katılımcı sayısını kesinleştirmek için %25 ön ödeme talep edilebilir.

 • * Turun uçak biletleri, talep ve bilet ödemenizi gerçekleştirdiğiniz gün münferit olarak kesilerek size ulaştıralacaktır. Herhangi bir iptal durumunda, biletinizin iadesini doğrudan havayolu şirketinden, onların belirlediği şartlarda talep edebilirsiniz. Ancak, ilerleyen tarihlerde münferit uçak bilet fiyatları değişiklik gösterebileceği için, bilet taleplerinizi öncelikle yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
  Ücrete dahil olan hizmetlerimiz
  • 1.ve 2. gün akşam yemekleri;
  • 1, 2 ve 3. gün öğlen yemek ve piknikleri;
  • Programda belirtilen otelde 2 gece konaklama ve kahvaltı;
  • Rehberlik hizmetleri.
  • Tüm bahşişler ( Tur Rehberi Bahşişi hariç ) ;
  • İptal ve Sağlık içerikli Seyahat Sigorta Paketi*.
  Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz
  • İstanbul/Trabzon - Hopa/İstanbul uçak biletleri;
  • Ören yerleri girişi için müze kart;
  • Programda belirtilmeyen geziler;
  • Tur rehberi bahşişi;
  • Her türlü kişisel harcama;

  * PoloTurizm özel seyahat sigorta paketi tüm seyahat ücretlerine dahil olup, ilk ödemeyi yaptığınız anda size verilen poliçe, Polo Turizm Seyahatleri'ne katılan yolcuların tamamını kapsar. Poliçenin:

 • Mesleki Sorumluk bölümü ödenen ücretin % 100 'ünü
 • Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bölümü ise ödenen ücretin %90'ını teminat altına alır. 85 yaş ve üstü yolcularda Zorunlu Nedenlerle Seyahat İptali bu kapsamın dışındadır.
 • Seyahat Sağlık bölümü, seyahat esnasında sağlık sorunları veya vefat durumunda, masraflarınızı: Yurt Dışı seyahatlerde 30 000 EURO ya; Yurt İçi seyahatlerde ise 10 000 TL sına kadar karşılamaktadır. Kapsam alanlarının detayını poliçenizde görebilirsiniz.